کانال تلگرام اوتانا

باتومی

برای اطلاع دقیق از نرخ قیمت های بلیط با اوتانا تماس بگیرید 88610002 باتومی باتومی | گرجستان با توجه به شرایط و موقعیت ژئوپولتیک و به جهت مجاورت با کشورهای ترکیه و روسیه ، همواره استعداد تبدیل شدن به یکی از مقاصد گردشگری نه تنها منطقه بلکه در دنیا را داشته است. البته مدتی قبل […]

برای اطلاع دقیق از نرخ قیمت های بلیط با اوتانا تماس بگیرید 88610002

باتومی

باتومی | گرجستان با توجه به شرایط و موقعیت ژئوپولتیک و به جهت مجاورت با کشورهای ترکیه و روسیه ، همواره استعداد تبدیل شدن به یکی از مقاصد گردشگری نه تنها منطقه بلکه در دنیا را داشته است. البته مدتی قبل این کشور برای گردشگران ایران روادید گذاشت که چندی پیش، این امر نیز لغو گردید و هم اکنون گردشگران ایرانی می توانند به راحتی به این کشور سفر کنند

 

باتومی کجاست؟
باتومی شهری بندری بر کرانه دریای سیاه و در کشور گرجستان واقع شده است . این شهر در محل بندرگاه قدیمی رومی باتوس، که احداث آن را به آدریانوس نسبت می‌دهند، بنا شد. بعدها یوستی نیانوس از پادشاهان روم شرقی آنجا را تصرف کرد و پس از بنای دژ پترا در شمال آن، باتوس اهمیت خود را از دست داد و مدتی بعد، جزو متصرفات پادشاهان ولز شد.
این روزها می توان باتومی را یکی از زیباترین و تویست پذیرترین بنادر منطقه است .

برای به دست آوردن اطلاعات جزئی در مورد باتومی و جاذبه های گردشگری آن ، پیشنهاد میکنیم با اوتانا همراه باشید و از سفر به باتومی لذت ببرید.

پارک دولفین های باتومی

این مجتمع تفریحی در سال 1975 افتتاح شده است و سپس پس از اندی، در سال 2011 بازسازی و دوباره درهایش را به روی مردم گشوده است. این دلفیناریوم امکان تماشای شوی دلفین ها تا 700 نفر را فراهم می سازد و همچنین بازدید کنندگان می توان با انواع نمایش ها آشنا شده و از آنها لذت ببرند.

همچنین می توانند دلفین ها را نیز لمس کنند. این شو به سه زبان گرجی، انگلیسی و روسی برگزار می شود و باید توجه داشته این شو سه بار در روز و در ساعت های 14، 17 و 21 انجام می پذیرد.

باتومی پارک دولفین ها

تور تفلیس                        تور باتومی                       تور گرجستان

بلوار باتومی (Seaside Park)
بسیاری این بلوار را به عنوان قدیمی ترین جاذبه ی باتومی ذکر می کنند. ساخت این بلوار در سال 1881 شروع شد. در این زمان، فرماندار شهر به یک باغبان آلمانی دستور داد که پارکی را در امتداد ساحل باتومی ایجاد کند.

امروزه این بلوار که در واقع پارکی در امتداد ساحل می باشد، به طول 7 کیلومتر افزایش یافته است. در این پارک، انواع مجسمه ها، صندلی های زیبا و فوراه های مختلفی وجود دارند و قرار گرفتن آن در امتداد ساحل، قدم زدن در آن را بسیار دلربا می نماید.

باتومی ، بلوار باتومی

تور تفلیس                        تور باتومی                       تور گرجستان

باغ ملی گیاه شناسی (Batumi Botanical Garden)
باغ ملی گیاه شناسی باتومی در مساحتی به وسعت 108 هکتار ساخته شده است و 9 کیلومتر از شهر باتومی فاصله دارد. این باغ در منطقه ی به نام Mtsvane Kontskhi یا همان دماغه سبز (The Green Cape) و در کنار دریای سیاه واقع شده است. این باغ به عنوان یکی از بزرگترین باغ های گیاه شناسی در زمان شوروی سابق شناخته می شد.

این باغ توسط گیاه شناس روسی به نام Andrey Nikolayevich ساخته شد و در این امر دو باغبان و طراح حرفه ایی نیز به او کمک نمودند. این باغ دارای انواع گل ها و گیاه های مختلف را داراست و به قسمت های شرق آسیا، نیوزیلند، آمریکای جنوبی، هیمالیا، مکزیک، استرالیا و هیمالیا و مدیترانه تقسیم می شود.

در کل بازدید از این باغ برای هر فردی که دوستدار طبیعت زیباست و می خواهد عکس های فراوانی را در کنار این نعمت خدادادی بگیرد، توصیه می شود.

باتومی باغ ملی گیاه شناسی

تور تفلیس                        تور باتومی                       تور گرجستان

تله کابین باتومی
یکی دیگر از تفریحاتی که مسافران شهر باتومی گرجستان می توانند انجام دهند، رفتن به تله کابین باتومی می باشد. این تله کابین که در سال 2013 افتتاح شده است، 2 کیلومتر طول دارد. و بر فراز کوه Anuria واقع شده است. همچنین مرکز تفریحی Argo نیز در این مکان وجود دارد که گردشگران می توانند سری به آن نیز بزنند.

باتومی تله کابین باتومی

تور تفلیس                        تور باتومی                       تور گرجستان

میدان اروپا
بازدید از این میدان برای شما بسیار تکراری خواهد بود، چون اینجا یکی از میدان های اصلی شهر می باشد که شهر باتومی را به قسمت اروپایی متصل می سازد. مجسمه ی مشهور Medea نیز در این میدان قرار دارد. کنسرت هنرمندان بزرگی اروپایی نیز معمولا در این میدان برگزار می شود. در سال 2011، در کنسرت انریکه، هنرمند نامی اسپانیایی، بیش از 50000 نفر در این میدان حضور داشتند.

باتومی میدان اروپا

تور تفلیس                        تور باتومی                       تور گرجستان

 برج Alphabet Tower
این برج 130 متری که با یک معماری خاصی در باتومی ساخته شده است، یکی دیگر از نقاطی است که می توان از آن دیدن کرد. این برج نشان دهنده بی همتایی الفبای گرجی و مردم آن می باشد. این برج که در شکل طراحی DNA ساخته شده است، نمای جالبی را به آن بخشیده است.

باتومی  برج Alphabet Tower

تور تفلیس                        تور باتومی                       تور گرجستان

بنای عشق Ali and Nino
این بنا که به مجسمه ی عشق نیز مشهور است، در نوع خود یک شاهکار معماری مهندسی محسوب می شود. این مجسمه های 8 متری که هر کدام از آن ها به شکل یک زن و مرد هستند، در ورودیه شهر نصب شده و این مجسمه ها در طول روز به هم می رسند و نمادی از عشق را نشان می دهند. این بنا، دو شخصیت مسلمان به نام علی که یک پسر مسلمان و نینو، یک پرنسس گرجی می باشد و بر اساس رمانی از یک نویسنده ی آذربایجانی طراحی شده است.

باتومی بنای عشق Ali and Nino

تور تفلیس                        تور باتومی                       تور گرجستان

 پارک 6 May
ین پارک زیبا، همان جایی است شوی دلفین ها در آن واقع شده است. این پارک در سال 1881 توسط یک طراح و باغبان آلمانی ساخته شده است. قسمتی از این پارک به بلوار باتومی می رسد. در سال 1888، امپراطور روس، الکساندر سوم از باتومی و این پارک دیدن کرد و محو تماشای کارهای این باغبان آلمانی در این پارک شد. برای افرادی که با خانواده به سفر باتومی می روند، این پارک مکان مناسبی برای گردش می باشد.

باتومی  پارک 6 May

تور تفلیس                        تور باتومی                       تور گرجستان

آکواریوم باتومی
دوستداران آکواریوم در باتومی تنها نخواهند بود. یکی از نقاط پربازدید این شهر، آکواریوم مشهور آن می باشد که در سال 1966 افتتاح شده است. در این آکواریوم بیش از 100 نوع ماهی از دریایی سیاه وجود دارد. طراحی این آکواریوم به صورت یک صخره ی موجی می باشد و در داخل آن نمایشگاه های مختلفی برای گردشگران در نظر گرفته شده است. در واقع وقتی از بیرون به این بنا نگاه می کنید، بیشتر به مانند آن است که با 4 سنگ روبرو هستید.

باتومی آکواریوم باتومی

 

avatar