کانال تلگرام اوتانا

بدروم

بدروم بدروم پر جنب و جوش ترین ساحل ترکیه است. دریایی پر از قایق های بادبانی که شمارا به سمت دریای مدیترانه هدایت می کند و همچنین تعداد انگشت شماری از جاذبه های باستانی را میتوان تجربه کرد این شهر دارای خانه های قدیمی بسیاری می باشد. بدروم  در زمان عثمانی با نام (هالیکارناسوس)  Halicarnassus […]

بدروم

بدروم پر جنب و جوش ترین ساحل ترکیه است. دریایی پر از قایق های بادبانی که شمارا به سمت دریای مدیترانه هدایت می کند و همچنین تعداد انگشت شماری از جاذبه های باستانی را میتوان تجربه کرد این شهر دارای خانه های قدیمی بسیاری می باشد.

بدروم  در زمان عثمانی با نام (هالیکارناسوس)  Halicarnassus شناخته می شد. بدروم به یک دهکده ماهیگیری ساده تبدیل شد اما هنگامی که گردشگری وارد منطقه شد همه چیز در دهه 1940 تغییر کرد. جهان زیبایی بدروم را کشف کرد ، با گذشت زمان توسعه و پیشرفت کرد. با اوتانا تراول بهترین جاذبه های گردشگری در بدروم را تجربه کنید.

 بهشت نارنگی‌ها و پرتغال‌های خوش عطر بدروم

اگر شما هم تور بدروم در فصل‌های پاییز و زمستان را خریداری کرده‌اید؛ حتما عطر نارنج در نزدیکی باغ‌های پرتغال و نارنگی را حس کرده اید. تولید انبوه نارنگی این شهر زیبا را تبدیل به بهشت نارنگی‌ها و پرتغال‌های خوش عطربدروم کرده است. نارنگی‌های خوش طعم و عطر بدروم در بین مردم بومی ترکیه بسیار پرطرفدار است. پرتغال در ردیف دوم  تولید مرکبات بدروم قرار دارد، اما به اندازه نارنگی این شهر معروف است. اگر شما هم از مسافران بدروم هستید مربای خانگی و ارگانیک پرتغال این شهر را از دست ندهید.

بدروم شهرت خود را به عنوان مرکز جامعه هنر ترکیه با فضای پر جنب و جوش، دوستانه و بوهمی و بسیاری از گالری های کوچک به دست آورده است. این اجتماع یک سبک زندگی روزمره و هیجان انگیز را تشویق می کند.

بلیط بدروم 1397
بدروم بهشت نارنگی‌های خوش عطر

در کنار جاذبه های تاریخی شهر بدروم، 12 شهر تاریخی دیگر در شبه جزیره بدروم وجود دارند که هر کدام دارای آثار تاریخی بسیار دیدنی هستند. بی شک گردشگرانی که در شهر بدروم حضور دارند، فرصت بازدید از این اماکن تاریخی را از دست نخواهند داد. این شهرها عبارتند از :

LELEG , MADNASA , SYANGELA , THEANGELA , KNDYE , BAGYLIA , KARYANDAPEDASA ,TELMOSSOS . MÜSEGEBI , THE CASTLE OF ASPAT , TERMARA , OLD MYNDOS , NEW MYNDOS

7-copy-1

ظروف کدو قلیانی، هنر منحصر به فرد بدروم

کدو قلیانی نوعی گیاه از دسته کدوهاست که دارای یک سر کاملاً بزرگ و یک سر کوچک و کمری باریک است. در قدیم سر آن را سوراخ و تخم آنرا خارج کرده و بجای ته قلیان از آن استفاده می‌کردند و علت نام گذاریش هم از اینجا آمده. اما این گیاه استثنایی بیشتر از این که به عنوان ماده غذایی مصرف شود از قدیم به عنوان ظرف استفاده می‌شده. در ترکیه کدو قلیانی از زمان عثمانی به عنوان ظرفی برای نگه داری آب استفاده میشد بطوری که در زبان ترکی این گیاه کدو آب (Su kabağı) نامیده شده. اما با گذشت زمان این احتیاج جای خود را به هنر داد و امروزه در منطقه Muğla و در بدروم ترکیه Erkin Özgül از این کدو قلیانی ها ظروف تزئینی و آباژور های زیبایی را درست می کند.

صبحانه ای لذیذ در بدروم

اگر شما هم از مسافرانی هستید که تور بدروم را برای تعطیلات خود انتخاب کرده اید، با ما همراه باشید تا بهترین صبحانه عمرتان را در این شهر زیبای ساحلی امتحان کنید… یکی از طعم های خاص و فوق العاده ای که در صبحانه تور بدروم نباید از دست بدهید بدون شک “مربای ترنج-bergamot reçeli” هستش، این مربا که مختص بدرومه بسیار خوشمزه هستش، راز طعم بی نظیر این مربا در تازه بودن ترنج و البته خبره بودن زنان بومی بدروم در تهیه آن است. انواع پنیرها و زیتون های سیاه و سبز ،سبزیجات تازه مثل خیار و گوجه همراه با چشم انداز دریا و آب و هوای دلچسب بدروم اشتهای شما را باز خواهد کرد. سیمیت که یکی از نان های سنتی ترکیه است، بورک  و تخم مرغی که در پیده نان خوشمزه دیگر ترک ها پخته میشود میتواند ستاره صبحانه بی نظیر شما در تور بدروم   باشد. جالب است بدانید که یکی از متنوعترین سفره صبحانه در جهان متعلق به ترک ها هستش پس در تور بدروم از این فرصت استفاده کنید و روز خود را با صبحانه ای کامل و خوشمزه شروع کنید.

 

غذاهای بدروم

غذاهای بدروم سالم هستند، مگر اینکه در نان ترک، ترکیبی از شیرینی های شیرین و شیرینی غلیظ شیرین ترک کنند. آشپزی بدروم با طعم های مدیترانه ای مدیترانه شناخته شده است. غذاها با سبزیجات و گیاهان وحشی تهییه شده است مانند چیچوری، برگ تربچه، گاو نر مرغ، شربت مخصوص بوودروم با پنیر پخته شده ، گل بابونه، بادمجان مخلوط با ماست ، سالاد پوسلان با ماست، مارمالاد نارنجی تلخ، خیار ترشی و غیره … غذاها پخته شده و با  روغن زیتون خنک می شود.

 

 

رستوران Main Restaurant

همراه با معماری منحصربه فرد از بدروم و دیدنی های جذاب از خلیج گومبت ، این رستوران دارای آشپزان با تجربه و ماهر است که غذاهای سنتی بدروم را طبخ میکنند و به شما این تضمین را میدهند که از صبحانه، ناهار و شام خود لذت ببرید با یک خاطره ی به یادماندنی .

 

از بازار بدروم که در این مرکز تأسیس شده است بازدید کنید. نیازی نیست که چیزی بخرید ، مانند تصاویر ، پارچه های محلی و عطرهای سبزیجات و میوه ای که به عنوان یک شهر بزرگ به آنها عادت نکرده اید ، زندگی شما را دوباره زنده می کند.

avatar