کانال تلگرام اوتانا

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

مراکش یکی از شهرهای کشور مغرب (مراکش)، با وجود اینکه پایتخت محسوب نمی‌شود اما با تلفیقی مدرن از فرهنگ این کشور و بیشترین تنوع غذایی بین‌المللی و همچنین معماری‌های زیبا سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. مراکش شهری است پر هرج و مرج، که در آن مردم همیشه در حال رفت و آمد هستند.

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

مراکش در عین داشتن تفاوت، اشتراک‌های زیادی با شهر فاس (FES) دارد. این شهر از دو بخش مجزا تشکیل شده است، مدینه که بخش تاریخی شهر است و منطقه‌ی جدید اروپایی که آن را Gueliz یا Ville Nouvelle می‌نامند. مدینه پر از گذرگاه‌های در هم تنیده‌ی باریک و فروشگاه‌های محلی است، در مقابل اما بخش جدید اروپایی میزبان رستوران‌های مدرن، فست فودهای زنجیره‌‌ای و فروشگاه‌های برندهای بزرگ است. به طور کلی اگر بخواهیم بیان کنیم، با شهری نسبتا ارزان روبرو هستیم، اما باید به خاطر داشته باشید هرچقدر برای موردی پول کمتری خرج کنید، به همان میزان هم از کیفیت آن کاسته می‌شود. در مطلب پیش رو راهنمایی‌های لازم برای سفری ۱ تا ۳ روزه به این شهر را فراهم کرده‌ایم.

مراکش برترین جاذبه های گردشگری مراکش

| برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

اطلاعات ضروری

 • اختلاف ساعت با تهران: 3:30-
 • زبان رسمی: عربی، فرانسه، آمازیغی
 • واحد پول رسمی: درهم مراکش (MAD)
 • نرخ تبدیل ارز: ۱۰ درهم مراکش=۱ دلار آمریکا
 • فرودگاه: (Marrakech-Menara Airport (RAK

وضعیت آب و هوایی

آب و هوای شهر مراکش همواره گرمتر از فاس و تقریبا همیشه آفتابی است. در طول تابستان به رغم محیط صحرایی اطراف، به طرز عذاب‌آوری با هوای داغ و مرطوبی روبرو هستیم. زمستان‌های این شهر معمولا مطلوب و گرم هستند، بنابراین به مکانی خوب برای فرار از سرمای شمال تبدیل شده است. با این وجود اغلب مردم با هم اتفاق نظر دارند که بهترین زمان برای سفر به مراکش، فصل‌های زیبای بهار یا پاییز است. زمستان‌ها هوا در طول شب کاملا سرد می‌شود، اما در بهار و پاییز درجه حرارت هوا در بیشتر ساعات شبانه روز بسیار مطلوب است. نکته‌ی قابل توجه اینکه، تابستان‌های مراکش می توانند مضحک باشند، با ترکیبی از گرما و رطوبت بیشتر مردم پوستی خشک و چروک دارند. مردم محلی در طول روز به سایه‌ها پناه می‌برند و بیرون نمی‌آیند، گردشگران باهوش هم اگر نمی توانند در ماه‌های دیگر به مراکش سفر کنند،  کاری مشابه انجام می دهند. | برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

بهترین زمان برای رزرو هتل

هتل‌های مراکش در تمام طول سال، تغییر قیمت فاحشی را شاهد نیستند، اگرچه در صورتی که خوش شانس باشید ممکن است به پیشنهاد های خوبی به خصوص در مکان‌های با کیفیت در ماه‌های بخارآلود تابستان برخورد کنید. فصل‌های پر گردشگر یا به اصطلاح High Season که به طبع آن قیمت‌ها افزایش می‌یابد اساسا از اواخر اکتبر تا ماه مه به طول می‌انجامد، که البته در نقاط ارزان قیمت‌ها تقریبا ثابت می‌مانند. در نقطه‌ی مقابل همانطور که احتمالا حدس می‌زنید فصل‌های کم گردشگر یا به اصطلاح off season ماه‌های گرم تابستان به ویژه ماه‌های جولای و آگوست هستند. در این مدت همانطور که گفتیم هوا تقریبا غیر قابل تحمل می‌شود و اکثر هتل‌های مجلل کم و بیش خالی هستند. اگر دنبال هتل‌های ۳ ستاره یا بالاتر می‌گردید، ممکن است با محدوده‌ی وسیعی از قیمت ها روبرو شوید و همچنین اگر به صورت آنلاین به جستجو بپردازید ممکن است در مکان‌هایی که اتاق‌های خالی دارند با پیشنهادهای بسیار خوبی روبرو شوید. در نهایت توصیه می کنیم که از قبل و به صورت آنلاین اقدام به رزرو اتاق کنید. | برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

انواع هزینه‌ها

هزینه‌ی هاستل

به راحتی می‌شود در این شهر هاستل‌های ارزانی پیدا کرد. هاستل‌ها معمولا صبحانه‌ی رایگان، حوله، ملحفه و فضاهای جمعی طراحی شده برای ملاقات گردشگران با همدیگر را ارایه می‌دهند. برای یک شب اقامت در اتاقی اشتراکی ملزم به پرداخت ۴۵ درهم مراکش هستید. اگر علاقه دارید در اتاق های خصوصی توقف کنید باید به ازای هر شب اقامت بین ۷۰ تا ۱۸۰ درهم هزینه بپردازید.

هزینه‌ی اقامت در هتل

در مراکش از هتل‌های بسیار ارزان تا خیلی گران پیدا می‌شوند اما به خاطر داشته باشید اکثر اوقات هتل‌های ارزان قیمت کیفیت مناسبی ندارند و ممکن است شما را برای همان مقدار هزینه هم پشیمان کنند. اگر بخواهیم لیستی از قیمت انواع هتل بر اساس کیفیت و تعداد ستاره داشته باشیم، نتیجه به شرح زیر خواهد بود:

 • ۱ ستاره            ۶۰ تا ۴۰۰ درهم
 • ۲ ستاره            ۳۲۱ تا ۸۵۷ درهم
 • ۳ ستاره           ۳۰۵ تا ۱,۷۳۹ درهم
 • ۴ ستاره           ۳۴۶ تا ۴,۴۹۲ درهم
 • ۵ ستاره           ۷۳۳ تا ۶,۴۷۹ درهم

قیمت متوسط مواد غذایی

اگر در غرفه‌های خیابانی و رستوران‌های محلی توقف کنید، می توانید غذاهای ارزانی میل کنید، اما اگر به نقاطی همچون هتل‌ها که بر روی گردشگران سرمایه گذاری کرده‌اند قدم بگذارید، انتخاب‌های چندان مقرون به صرفه‌ای پیش رویتان نخواهد بود. | برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

صبحانه: بسیار از هتل‌ها وعده‌ی صبحانه را ارایه می‌دهند، اما اگر اینگونه نبود در اطراف شهر می‌توانید کافه‌های ارزانی پیدا کنید. (۲۵ تا۵۰ درهم)

ناهار: رستوران‌ها و غرفه‌های خیابانی در بازار (سوق) وعده های غذایی خوب و مقرون به صرفه‌ای را به فروش می‌رسانند. در بخش جدید مراکش هم می توانید فست فودهای خوبی را پیدا کنید. (۳۰تا۶۰ درهم)

شام: خوردن شام در میدان اصلی شهر (جماع الفنا) که تجربه‌ی حداقل  یک باره‌ی آن  پیشنهاد می‌شود و اغلب غرفه‌های غذایی کاملا ارزان هستند. (۵۰ تا ۱۰۰ درهم)

مک دونالد بیگ مک: متاسفانه مک دونالد در مراکش یک گزینه‌ی واقعا ارزان محسوب نمی‌شود. (۴۵ درهم) اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقمند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود ۳۳۵ و ۲۳۹ درهم مراکشی  تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، گوشت قرمز گاوی، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی،موز، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

هزینه‌ی حمل و نقل

بهترین راه برای جابجایی در اطراف شهر مراکش پیاد‌ه‌روی است. این شهر بزرگ است، اما اغلب جاذبه‌های آن به صورت خوشه‌ای در مدینه  هستند و می‌شود با پای پیاده به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. در هر صورت اگر شما دنبال راهی هستید که از مدینه به سمت Ville Nouvelle بروید، می‌توانید از calèche (نوعی کالسکه) استفاده کنید. همچنین به محض ورود به مراکش در فرودگاه می توانید برای رسیدن به مرکز شهر از تاکسی یا اتوبوس عمومی (ALSA) بهره ببرید. البته تعداد زیادی از هتل‌ها هم اتوبوس‌های شاتل را در اختیار مسافران می‌گذارند.

اتوبوس: این شهر دارای اتوبوس های عمومی است اما هیچ‌گونه نقشه یا برنامه‌ی معینی برای آن‌ها وجود ندارد. توصیه می کنیم برای جابجایی از اتوبوس‌های Touristique که توسط شرکت ALSA اداره می‌شود استفاده کنید. این اتوبوس‌ها شما را از فرودگاه به سمت مرکز شهر و همچنین به سمت نقاط عمده‌ی گردشگری جابجا می کنند. شما می‌توانید برای این کار بلیط‌های ۲۴ یا ۴۸ ساعته را خریداری کنید که البته برای کودکان شامل تخفیف بیشتری هم می‌شود.

کالسکه (calèche): شما می توانید کالسکه‌ها را در هر نقطه‌ای از شهر پیدا کنید که راهی خوب و کلاسیک برای جابجایی به شمار می‌روند و تجربه‌ای کاملا متفاوت را برای شما فراهم می کنند. جالب اینکه این کالسکه‌ها می توانند تا همزمان ۶ نفر را جابجا کنند و علاوه بر آن هزینه‌ای کمتر از تاکسی را برای شما می‌تراشند. هزینه‌ی کالسه برای هر مسیر متفاوت است. به طور مثال برای جابجایی از میدان جامع الفنا به منطقه‌ی جدید اروپایی حدود ۵۰ درهم می‌شود.

تاکسی: دو نوع تاکسی در مراکش وجود دارد، تاکسی‌های کوچک (Petit) و تاکسی‌های بزرگ (grand). تاکسی‌های کوچک به اندازه‌ی نامشان کوچک هستند و کرایه‌ی خود را بر اساس متراژ حساب می‌کنند. تاکسی‌های بزرگ  همانطور که مشخص است بزرگ‌تر هستند و عموما کرایه‌ی ثابتی برای هر مسیر دارند. به یاد داشته باشید که اغلب تاکسی‌ها نرخ استانداردی را اعمال نمی کنند، پس قبل از اینکه سوار شوید، بهتر است بر سر کرایه تاکسی به توافق برسید. در ضمن به خاطر داشته باشید بسیاری از راننده‌ها شما را به هتل‌های اشتباه می‌برند چرا که برای هر مسافر حق کمیسیون از هتل‌ها دریافت می‌کنند. | برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

انواع هزینه‌های حمل و نقل در مراکش به شرح زیر است:

 • تاکسی کوچک از فرودگاه تا مرکز شهر                      ۶۰ تا ۱۰۰ درهم
 • اتوبوس اکسپرس از فرودگاه تا مرکز شهر                  ۳۰ درهم
 • هر ۳ کیلومتر جابجایی توسط تاکسی در شهر            ۱۰ تا ۲۰ درهم
 • اتوبوس‌های محلی در شهر                                     ۲ تا ۵ درهم
 • کالسکه برای هر ساعت                                         ۱۰۰ درهم

توصیه‌هایی برای صرفه جویی در هزینه‌ها

با پای پیاده در مدینه به گشت و گذار بپردازید

همانطور که گفتیم اکثر جاذبه‌های مراکش در بخش مدینه به صورت خوشه‌ای جمع شده‌اند، از طرفی فاصله‌ها زیاد نیست و شما می توانید با پای پیاده از بیشتر آن‌ها دیدن کنید. از این طریق می توانید هزینه‌های حمل و نقل را به میزان زیادی کاهش دهید.

در مارکت‌ها غذا میل کنید

اگر در مارکت‌های محلی بخش مدینه غذا تهیه کنید و از بخش‌های جدید و توریستی شهر دوری کنید، می‌توانید به میزان زیادی در هزینه‌های غذایی صرفه‌جویی کنید.

از راهنما‌های متقلب (Faux) دوری کنید

راهنماهای متقلب در مدینه تاخیر دارند و به شما خدمات توری را پیشنهاد می کنند. پیشنهاد می کنیم اکیدا از آن‌ها دوری کنید تا زمانتان هدر نرود.

مراقب دزدها باشید

دزدهای کوچک که اغلب کیف‌ پول، ساعت، دوربین و از این قبیل را می‌دزدند اغلب در کمین مسافران هستند و در میان شلوغی جمعیت ممکن است به شما نزدیک شوند. پس همیشه هوشیار و مراقب باشید و از قدم زدن در طول شب و آن هم به تنهایی اجتناب کنید.

بهترین تفریحات و جاذبه‌ها در مراکش

باغ Jardin Majorelle

تجربه‌ی بیشتر از ۴۰ سالِ طراحی به نام Jacques Majorelle در ساخت این بنا به کار گرفته شده است. واحه‌ای در دل خیابان‌های شلوغ مراکش که محیطی عالی را برای فرار از سر و صدا و شلوغی شهر فراهم آورده است. در اینجا مسیرها با درختان بلند پالم (خرما)، گیاهان شگفت‌انگیز، معماری های سنتی در هر گوشه، موزائیک‌هایی با رنگ آبی لاجوردی، کاشی‌های روشن زرد رنگ و همچنین گیاهان کاکتوس و گل‌های نیلوفر مزئن شده‌اند که چشم‌اندازی بی نظیر را به وجود آورده‌اند. در این مکان گیاهان جادویی برای پرندگان آوازخوان تبدیل به آشیانه شده‌اند. جویبارها، استخرها به علاوه‌ی فواره‌ها این نقطه را به محیطی جذاب تبدیل کرده‌اند. بازدید از این مکان شگفت‌انگیز را به هیچ وجه از دست ندهید. | برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

نکته‌ها:

 • اگر خسته شدید در این باغ یک کافه وجود دارد که می توانید در آن توقف کنید.
 • باغ هر روزه از ساعت ۸ صبح تا ۵:۳۰ عصر در فصل‌های کم گردشگر و ۶ عصر در فصول پر جمعیت به روی عموم باز است. در ماه رمضان هم از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر درهای باغ باز هستند.
 • برای ورود به باغ باید مقداری هزینه بپردازید که کاملا ارزشش را دارد.

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

کاخ Bahia

کاخ Bahia که هنوز هم عظمت و زیبایی خود را حفظ کرده است، با محوطه‌ی طاقی، درهای چوبی سنگین و مجموعه طبقات موزائیکی اش مکانی عالی و ایده‌آل برای برای آشنایی با معماری و هنر شهر مراکش به شمار می‌رود. در اینجا می توانید از معماری زیبای آن عکس برداری کنید و لحظاتی به یاد ماندنی را برای خودتان ثبت کنید و همچنین بدون پرداخت هزینه‌ی اضافی از تورهای اطلاعاتی استفاده و در مورد تاریخ این شهر اطلاعات زیادی را کسب کنید. |برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

نکته‌ها:

 • در خارج از کاخ یک میدان کوچک وجود دارد که می توانید در آن به خرید و خوردن غذا مشغول شوید.

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

______________________________________________________________________________________________

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

______________________________________________________________________________________________

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

مسجد جامع و مناره کتیبه (Koutoubia)

کتیبه، بزرگترین مسجد شهر مراکش به شمار می‌رود که در طول روز و شب نمایی خیره کننده دارد. شب ها با نورافشانی‌های زیبا و روز‌ها با پنجره‌ها طاقی شکل، باغ‌های زیبا، فواره‌های آشفته و نمای سنگی‌اش هر بیننده‌ای را مجذوب خود می کند. مناره‌ی این مسجد با بیش از ۷۶ متر بلندی و معماری شگفت‌انگیزش تقریبا از هر نقطه‌ی این شهر قابل مشاهده است. بدون شک این مسجد و مناره از دیدنی‌ترین نقاط مراکش به شمار می‌روند. بازدید از آن‌ها را از دست ندهید.

نکته‌ها:

 • متاسفانه افراد غیر مسلمان اجازه‌ی ورود به این مسجد را ندارند. اما محوطه‌ی باغ به صورت رایگان برای گشت و گذار همه‌ی افراد باز است.
 • یک کافه درست روبروی این مسجد قرار دارد. پیشنهاد می‌کنیم در آن آووکادو با پرتقال یا میکس آووکادو با شیر را امتحان کنید.

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

چشمه‌ی آب گرم Mythic Oriental

پس از گشت و گذاری طولانی در اطراف و آفتاب سوختگی، استراحت و تمدد اعصاب در یک حمام یکی از بهترین کارهایی است که می توان انجام داد. در این حمام می توان از ماساژ، اسکراب بدن (چرک زدایی)، آب درمانی و اتاق‌های بخار لذت برد. در اینجا می توانید بر روی مبل بنشینید، به موسیقی آرامش بخش گوش دهید و چای تسکین دهنده به همراه شیرینی‌های خوشمزه میل کنید. نکته جالب اینکه این چشمه را می توان با توجه به انتظار شما و همراهانتان سفارشی سازی کرد. شاید این حمام نسبت به دیگر حمام‌های این شهر کمتر سنتی باشد، اما می توان اطمینان داشت که با محیطی تمیز، ایمن و دارای امکانات پر زرق و برق روبرو هستیم.

نکته‌ها:

 • نسبت به حمام‌های دیگر، Mythic Oriental قیمت بالاتری دارد. اگر دنبال تجربه‌ای ارزان‌تر هستید می توانید از هتل محل اقامتتان درخواست کنید تا نزدیک‌ترین حمام را به شما پیشنهاد دهد.

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

تماشای مراکش از آسمان

دوست دارید شهر مراکش را از درون یک بالون بر فراز آسمان تماشا کنید؟ اگر جوابتان مثبت باشد کافی است در یکی از تورهای مربوطه ثبت نام کنید تا این تجربه‌ی به یادماندنی را بدست بیاورید.  در این تورها بازدیدکنندگان قبل از طلوع خورشید به مکان مورد نظر می‌روند. یک وعده صبحانه را میل می‌کنند و پس از آن مناظری زیبا از محدوده‌های کوهستانی و محیط‌های روستایی را از ارتفاع بالا مشاهده می کنند. پس از این کار و فرود به روی زمین، تجربه‌ی شتر سواری را بدست خواهند آورد. این تورها یکی از سرگرم‌ کننده‌ترین و بهترین راه‌هایی است که می‌توانید صبحتان را سپری کنید و با مردم محلی بیشتر آشنا شوید.

نکته‌ها:

 • یادتان باشد بالون سواری کاملا وابسته به شرایط آب و هوایی است. این وضعیت به صورت دقیق و لحظه به لحظه چک می‌شود. از این رو ممکن است در طول این کار وقفه‌هایی هم ایجاد شود. این کار به منظور رعایت مسائل ایمنی انجام می‌شود.

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

______________________________________________________________________________________________

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

______________________________________________________________________________________________

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

مراکش سوق (بازار مراکش)

بازار مراکش مکانی عالی برای آشنا شدن با مردم محلی و سپری کردن اوقاتتان است. مثل دیگر بازارها، در اینجا فروشندگان اجناس مختلفی را به فروش می‌رسانند و یکی از بهترین کارها سرگردان شدن در اطراف و مقایسه اجناسی است که در مغازه‌ها قرار دارند. این بازار ترکیبی سرگیجه آور از خیابان‌ها و کوچه ها است که اگر دنبال مکانی برای خرید سوغاتی و اجناس خاص مراکشی باشید، بسیار مناسب است. | برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

نکته‌ها:

 • بسیاری از مغازه‌ها و غرفه‌ها اجناس مشابهی را به فروش می‌رسانند. پس قبل از خرید خوب بگردید و بهترین قیمت را برای خرید مد نظر داشته باشید.
 • چانه زنی در این بازار موضوعی کاملا عادی است. پس خودتان را برای یک چالش بزرگ آماده کنید! حتی اگر موفق به انجام خریدی نشدید، نگران نباشید، چرا که فروشندگان دیگری هم وجود دارد که همان کالا را به فروش می‌رسانند.
 • فروشندگان این بازار ممکن است پرخاشگر باشند که این موضوع گاهی خسته کننده می‌شود. پس اگر تحمل چنین چیزی را ندارید بهتر است خیلی وقتتان را در آن سپری نکنید.

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

رستوران دار مرجانا (Dar Marjana)

چه چیزی بهتر از یک رستوران خوب در سفری طولانی می تواند لذت بخش باشد. اتمسفر موجود در رستوران دار مرجانا بسیار سرگرم‌کننده است. در این رستوران بنشینید و از تماشای رقص‌های سنتی، گوش دادن به موزیک و رفتار‌های کمدی و جالب پیش‌خدمت‌ها در هنگام میل کردن ناهار یا شامی دلچسب لذت ببرید. در این رستوران غذاهای خوشمزه‌ی مراکشی و مدیترانه ای سرو می‌شود که می تواند برای هر نوع ذائقه‌ای مناسب باشد. | برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

نکته‌ها:

 • یادتان باشد منوی این رستوران کمی گران است.
 • رزرو میز در این مکان ضروری است. پس مطمئن شوید از قبل تماس بگیرید.

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

______________________________________________________________________________________________

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

______________________________________________________________________________________________

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

تورهای اپیک زاگورا-تورهای روزانه

اگر در یکی از تورهای اپیک زاگورا ثبت نام کنید، می توانید در حین شترسواری بخش عمده‌ای از دیدنی های مراکش را تماشا کنید. این‌ تورها از یک روزه تا چند روز اجرا می‌شوند که به همین دلیل به کسانی پیشنهاد می‌شود که قصد دارند حداقل ۳ تا ۵ روز را در این شهر توقف کنند. پیشنهاد ما این است برای تورهای چند روزه ثبت نام کنید تا مدتی را در صحرا و زیر ستارگان آسمان و در آغوش مادر طبیعت  سپری کنید تا تجربه‌ی واقعی سفر به مراکش را لمس کنید. در طول این ماجراجویی می توانید شام خوردن به همراه مردم محلی (بربرها) درون چادرهای سنتی را تجربه کنید. تجربه‌ای که احتمالا دلتان نخواهد به این زودی‌ها آن را از دست بدهید.

نکته‌ها:

 • اگر به مواد غذایی خاصی آلرژی یا محدودیت‌های غذایی دارید، بهتر است از قبل راهنمای تور را در جریان بگذارید.
 • صحرا در طول شب ممکن است سرد باشد، پس اگر قصد دارید شب را در زیر نور ستارگان به صبح برسانید بهتر است لباس مناسب به همراه داشته باشید.
 • تورها و شرکت‌های مختلف و متنوعی وجود دارد. بنابراین قبل از انتخاب یک تور، بهتر است پیشنهادهایشان را با هم مقایسه کنید و دست به انتخاب مناسب خودتان بزنید.

______________________________________________________________________________________________

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

______________________________________________________________________________________________

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

| برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

میدان بزرگ جماع الفنا (Jemaa el Fna)

میدان جماع الفنا را می توان قلب مدینه نامید. در این میدان می‌توانید برای ناهار توقف کنید و غذاهای مختلف را با قیمت های متنوع تجربه کنید. در غرفه‌های میدان کیک‌های خوشمزه و چای جینسینگ به فروش می‌رسد که به تجربه‌اش می‌ارزد. همچنین  رستوران‌های روی پشت بام و غرفه های تراسی مناظری عالی را در اختیارتان می گذارد. به صورت کلی این میدان را می توان برجسته‌ترین نقطه‌ی شهر مراکش دانست که در طول روز پر از سرگرمی و کلاهبردار (مراقب باشید) است و در شب به یکی از بهترین نقاط روباز جهان برای میل کردن غذا تبدیل می‌شود. بازدید از این میدان را به هیچ وجه از دست ندهید. | برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

نکته‌ها:

 • مطمئن شوید قبل از سفارش چیزی، از قیمت آن اگاهی کسب کنید.
 • اگر واقعا دنبال خریدهای مقرون به صرفه هستید، از میدان اصلی خارج و به خیابان‌های اطرافش سری بزنید.

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

مراکش

| برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

مراکش

مراکش

بازدید از مقبره‌های سعدیان (Saadian Tombs)

قدمت مقبره‌های سعدیان به قرن ۱۶ میلادی بر می‌گردد و پس از اینکه در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی دوباره کشف شد، آن شکوه و زیبایی سابقش را به دست آورد. آرامگاه بیش از ۵۰ عضو سلسله‌ی سلطنتی سعدی و همچنین منطقه‌ی باغی شامل آرامگاه‌های سربازان و پیش‌خدمت‌های سلسله‌ی مذکور در این مکان واقع شده است. موزائیک‌های زیبای یکی از ۳ اتاق مرکزی که نوه‌ی سلطان احمد منصور در آن مدفون است از نظر هنری در نوع خود شاهکار محسوب می‌شوند. ستون‌های سر برافراشته تا سقف با جزئیات زیبای مرمری از جمله‌ دیدنی های این مکان است که نباید تماشای آن‌ها را از دست بدهید. | برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

مراکش

مراکش

مراکش

مراکش

رستوران La Maison Arabe

حسن ختام این مطلب را به معرفی یک رستوران دیگر می‌پردازیم. رستوران La Maison Arabe در واقع  دو رستوران در یک مکان است. رستوران Le  و رستوران poolside Les Trois Saveurs که هر دو دارای محیطی بسیار دوست داشتنی برای زوج‌های جوان هستند. می توانید بین انوع غذاهای فرانسوی، مراکشی با آسیایی در این دو رستوران، یکی را انتخاب کنید. اگر دنبال غذاهای مراکشی هستید، رستوران Le را انتخاب کنید که دارای اتمسفری عاشقانه است و در آن با غذاهای بسیار خوشمزه از شما و همسرتان پذیرایی خواهند کرد. | برترین جاذبه های گردشگری مراکش |

نکته‌ها: رستوران La Maison Arabe کارگاه‌های آشپزی برگزار می کند که اگر علاقمند باشید و زمان کافی هم دارید می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید.

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

______________________________________________________________________________________________

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

______________________________________________________________________________________________

برترین جاذبه های گردشگری مراکش

منبع : کجارو

avatar