کانال تلگرام اوتانا

رودخانه ماناوگات واقع در آنتالیا

ماناوگات كه از واحي تابعه آنتاليا مي باشد يكي از مراكز مهم گردشگري است كه با در هم آميختن تاريخ و طبيعت ، داراي كليه امكانات لازم براي گردشگران مي باشد.

Manavgat Waterfall

Manavgat_Waterfall_(1)_Red

رودخانه اي است بي نظير که از جنوب کوه هاي طرس جاري ميشود و به در ياي مديترانه ميپيوندد . بهترين راه بازديد از اين رودخانه گشت با کشتي است که از کنار شهر زيباي سيده عبور مي کند و فرصتي براي بازديد از مناظر ديدني اطراف را به ارمغان مي اورد . همچنين مسافران اين کشتي زماني براي شنا در رودخانه ماناوگات و سپس دريا ي مديترانه را در بر خواهد داشت . زمان تاسيس ماناوگات به طور دقيق روشن نيست ، اما200150  سال قبل از ميلاد تخمين زده مي شود . چنانچه از مدارک فهميده مي شود ، حمل بار و انسان از روزگاران اوليه تا سالهاي اخير بر روي رودخانه ماناوگات انجام شده است.

موقعیت مکانی آبشار ماناوگات:

آبشار زیبای ماناوگات حدودا در 4 کیلومتری شمال ماناوگات واقع شده و یکی از جاذبه های دیدنی انتالیا می باشد.

راه ارتباطي :

تنها راه ارتباطي ماناوگات با ساير شهرستانها از طريق جاده هاي زميني است . شركتهاي اتوبوسراني از سمت غرب از طريق آنتاليا و از سمت شرق ار طريق آلانيا به ساير شهرها رفت و آمد مي نمايند. شركتهاي اتوبوسراني ماناوگات و سيده ، با توجه به افزايش گردشگران در ماههاي تابستان ـ سرويس هاي خود را افزايش مي دهند. از اين شهر سفرهاي منظم تاكسي راني به نقاط ديدني از قبيل آبشار ماناوگات ، سيده و سورگون برقرار مي باشد.

62660044

اين آبشار زیبا كه در 3 كيلومتري شمال شهرستان ماناوگات قرار دارد همنام شهرستان است . عليرغم ريزش آن از يك ارتفاع زياد ، جريان آن در ناحيه وسيع بوده و منظره بديعي را بوجود مي آورد. در كنار آبشار و در آغوش طبيعت مي توان بساط پيك نيك را پهن نمودو لذت برد، در رستورانهاي اطراف آن ماهي تازه خورد.

p_0006

_____________________________________________________________________________________________

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اوتانا تراول مجری تخصصی تور آنتالیا