کانال تلگرام اوتانا

سفر به بزرگترین مرکز خرید جهان در دبی !

دبی مال ( The Dubai Mall ) بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان است که در شهر دبی، امارات متحده عربی ساخته شده است. این مرکز خرید بخشی از پروژهٔ برج خلیفه، بلندترین سازهٔ جهان می‌باشد .

 این مرکز خرید دارای بیش از ۱،۲۰۰ فروشگاه است. از امکانات تفریحی این مرکز خرید می‌توان به یک زمین یخ با استانداردهای المپیک، آکواریم و باغ‌وحش زیر آب، چندین سینما، شهربازی و سالن غذاخوری اشاره کرد. همچنین آب‌نمای دبی در کنار این مرکز خرید ساخته شده‌است که در نوع خود تماشایی‌ترین نمایش فوارهٔ موزیکال جهان است. این مرکز به اندازه ی ۱میلیون و دویست و پنجاه هزار متر مربع احداث شده که در سال اول رونمایی حدود ۳۷ میلیون نفر از این فروشگاه و مرکز خرید دیدن کرده اند . لازم به ذکر است پارکینگ دبی مال ۱۴ هزار اتومبیل را می تواند در خود جای دهد.

_____________________________________________________________________________________________

The Dubai Mall

Shopping mall in Dubai, United Arab Emirates

_____________________________________________________________________________________________

215______________________________________________________________________________________________________________________________________________

رکوردها و دستاوردهای جهانی

  • بزرگترین مرکز خرید جهان در دبی با مساحت ۱،۱۲۴،۰۰۰ مترمربع. (دومین مرکز خرید بزرگ جهان ۶۸۰ هزار مترمربع مساحت دارد ودر پکن ساخته شده‌است.)
  • ۶اُمین مرکز خرید بزرگ جهان از نظر مساحت قابل استفاده برای تجارت با مساحت ۳۵۰،۰۰۰ مترمربع.
  • دبی مال در اولین سال افتتاحش ۳۷ میلیون بازدیدکننده را به خود جذب کرد. این بدین معناست که در هر هفته بیش از ۷۵۰،۰۰۰ نفر به این مرکز خرید می‌آمدند.
  • در سال ۲۰۱۰ جوایز استایل گرزیا (Grazia Style Awards) دبی مال را «بهترین مرکز خرید جهان» نامید.
  • بزرگ‌ترین پنل آکریلیک جهان برای آکواریوم دبی با عرض ۳۲٫۸۸ متر، ارتفاع ۸٫۳ متر، ۷۵۰ میلی‌متر ضخامت و وزن ۲۴۵ تُن در این مرکز خرید واقع شده‌است.
  • بزرگترین شیرینی فروشی جهان با مساحت بیش از ۹۳۰ مترمربع

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

85569Dubai-Mall-26

Dubai-Mall-6-830x450______________________________________________________________________________________________________________________________________________

قسمت‌های دبی مال

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

فشن اَوِنو

در این قسمت دبی مال مجموعه‌ای بی‌سابقه بالغ‌بر ۷۰ فروشگاه از مارک‌های معروف و لوکس جهان موجود است. این مجموعه علاوه‌بر ورودی از داخل دبی مال دارای یک در مخصوص (VIP) از خیابان است.از مارک‌های موجود در این قسمت می‌توان به ورساچه، گوچی، دولچه و گابانا، بربری، لویی ویتون، شانل، کریستین دیور، آرمانی اشاره کرد.

fashion-avenue

 

بازار طلا

دبی مال دارای بزرگ‌ترین بازار طلای سرپوشیدهٔ جهان است. این بازار دارای ۲۰۰ فروشگاه شامل بهترین مارک‌های جهان است.

656

 

زمین یخ دبی

در ساخت این زمین از استاندارد های المپیک استفاده شده است .

Dubai-Mall-19

DubaiMallSkiSlope

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی دارای بیش از ۳۳،۰۰۰ ماهی، کوسه و گونهٔ آبزی است. این آکواریوم دارای یک تونل است که بازدیدکنندگان می‌توانند از داخل آن آبزیان را تماشا کنند. این آکواریوم رکورد «بزرگ‌ترین پنل آکریلیک جهان» را در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسانده است.

Dubai-Mall Dubai-Mall-2

 

آب‌نمای دبی

آبنمای دبی با موسیقی می‌رقصد و در دریاچهٔ برج خلیفه در کنار دبی مال واقع شده‌است. این آب‌نما دارای بیش از ۶،۶۰۰ چراغ در ۲۵ رنگ متفاوت است و طول آن ۲۷۵ متر است و آب را تا ارتفاع ۱۵۰ متر در آسمان پرتاب می‌کند.

maxresdefault

رستوران‌ها و صحن غذاخوری

2536536

سینما

دبی مال دارای ۲۲ سالن سینما با بیش از ۲،۸۰۰ صندلی است. این سینماها در ۱۴ اوت ۲۰۰۹ بازگشایی شد.

86313-1 65465