کانال تلگرام اوتانا

مراکز تفریحی بدروم

بدروم يكي از مهمترين شهرهاي تفريحي سواحل درياي اژه مي باشد. علاوه بر جنب و جوشي كه در همه ساعات روز وجود دارد ، جذابيت شبهاي بودروم نيز از ويژگيهاي اين شهر است . در خيابان جمهوريت كه از ميدان اسكله آغاز و تا انتهاي محله كوم باغچه ادامه مي يابد بويژه در شبهاي تابستان مملو از ميخانه ، ديسكو ، بارها و كازينوهايي مي باشد كه امكان تفريحي براي همه گروههاي سني را فراهم مي آورد. در شبهاي اسرار آميز بودروم ، منظره قلعه كه همانند يك طلسم باقيمانده از قرون گذشته ميدرخشد، زيبايي خاصي به شبهاي بودروم مي بخشد. علاوه بر بارهايي كه در خيابان جمهوريت وجود دارد در كوچه بانك و داخل بندر نيز مراكز جاز گرفته تا موسيقي ميخانه اي در آن به گوش مي رسد. بودروم شبهاي بسيار جذاب و جالبي را مي گذراند.

مراکز تفریحی بدروم

توريسم كشتيهاي تفريحي :
بدروم ، مركز توريزم كشتيهاي تفريحي شامل ساخت ،تعمير و نگهداري و بهره برداري است .ساخت قايقها به مدل كرجي در كارخانه كشتي سازي ايچملر كه اكنون نام آن به شهر بدروم عجين گشته ، همانند گذشته ادامه دارد.در اين تاسيسات كه خود به اندازه كارخانه مي باشد با تكنولوژي مدرن كشتي هاي تفريحي بادباني بسيار لوكس بطول 30 متر توليد مي شود. 
در بدروم يك لنگرگاه كشتي به ظرفيت 275 كشتي قرار دارد . همچنين در 12 منطقه نيز خدمات مربوط به تعمير و نگهداري كشتي ها انجام ميگيرد. 
مسابقات قايق سواري بدروم ، شايد تنها مسابقه اي در نوع خود در جهان مي باشد كه افراد بي تجربه و حتي نوزادان مي توانند در آن شركت كنند. مسابقه بدروم كاپ (Bodrum-Cup ) مسابقه اي است كه كرجي ها 30-15 متري لوكس در آن شركت ميكنند . متقاضيان مي توانند شخصا” در مسابقه شركت كنند و يا اين كار را به كارگران كشتي سپرده و خود از زيباييهاي محيط لذت ببرند.
مراکز تفریحی بدروم
سفر آبي
خليج گوك اوا كه از بدروم بطرف جنوب شرقي امتداد مي يابد بعنوان مسير يك سفر دريايي كه از طرف ماهيگيرآلكارناس و عذرا ارهات كشف شده از آن زمان تا كنون با عنوان سفر آبي نام گذاري شده است.هنگاميكه قايقها از بدروم بطرف گوك اوا حركت ميكنند ، آهنگ سبز و آبي را و زيبايي هاي زير آبهاي شفاف را كشف ميكنند. دريانوردي و ساخت قايق از صدها سال پيش در بدروم مرسوم بوده و با نياز گردشگران افزايش يافته است . اكنون توريزم كشتي تفريحي يكي از منابع مهم درآمد بدروم شده است . اماكني مانند كارا آرا ( جزيره سياه )كارا گاجيك ، پابوچ بورنو ، جزيره كارگي ، آلا كيشلا و چوكرتمه از اولين مكانهايي است كه در هنگام سفر آبي ديده ميشوند . ايستگاههايي مانند كوچوك چاتي ، بيوك چاتي ، هفت جزيره ، لونگوز ، دگيرمن ، كاراجا سووت داراي آبي بسيار تميز است . علاوه بر زيبايي هاي طبيعي ، جزيره سدير Sedir ، شهر باستاني كراموس و هفت جزيره نيز از اماكن تاريخي جالب توجه است . براي ديدن اين همه زيبايي مي بايد 10-7 روز فرصت داشت .

پلاژها :

Guvercınlık گوورجينليك :
در 25 كيلومتري بدروم قرار دارد كه با زيبايي هاي طبيعي و تداخل رنگهاي سبز و آبي ، علاوه بر اشباع نشدني ، با جزيره صالح كه در مقابل خود دارد جاذبه بي نظيري پيدا كرده است .توربا :
روستاي آرامي در 5 كيلومتري بدروم است. از توربا كه يك روستاي شيرين و پرجنب و جوش با دريايي بسيار تميز و  شفاف و درختان هميشه سرسبز كاج و زيتون است ميتوان از طريق دريا به ديديم ، ميلت و پري انه (Priene ) تورهاي تفريحي برگزار نمود.
گول كوي :
در 13 كيلومتري شمال بوردوم واقع شده و با درختان كاج ، نارنگي و غيره كه بوسه بر ساحل دريا مي زنند يكي از مناطق خارق العاده اين شهر است.
گون دوغان :
گردشگاه گون دوغان كه زيبايي طبيعي خود را كاملا” حفظ كرده و دست كمتر انساني به آن رسيده در 18 كيلومتري بوردوم قرار داشته و باغات نارنگي آن مشهور است. 
يالي كاواك :
اين روستا كه در 18 كيلومتري بدروم قرار دارد در شمال غربي شبه جزيره واقع شده است . آسيابهاي بادي ، دريا ، ماهي و نارنج آن بسيار مشهور است . يكي ديگر از ويژگيهاي اين روستا نيز پرورش مشهورترين ابرفروشان كشور است . 
گوموشلوك :
يكي از قديمي ترين واحدهاي مسكوني شبه جزيره است.در اين منطقه و در ناحيه اي كه جزيره تاوشان را به زمين متصل ميكند آثار باقيمانده از بندر قديمي را مي توان مشاهده نمود. گوموشلوك درياي تميز و ماهي آن مشهور است با زيبايي هاي طبيعي خود بسيار جذاب است . 
قلعه قاضي :

قلعه قاضي كه با دريا و باغات نارنج محصور شده در 23 كيلومتري بدروم واقع شده است و نام خود را از باقيمانده قلعه كه نمونه جالبي از معماري دوره Helenisti است گرفته است .

تورگوت رئيس :
اين روستا كه نام خود را از دريانورد مشهور تركيه بنام درياسالار تورگوت رئيس گرفته پس از بدروم شلوغترين و پر جمعيت ترين منطقه مسكوني شبه جزيره است . اين روستا كه باغات نارنگي آن مشهور است يكي از مكانهايي است كه زيبايي غروب آفتاب را به وضوح مي توان مشاهده كرد .
آك يارلار :اين گردشگاه كه داراي آب بسيار تميز و ساحل شني ايده آلي است در 13 كيلومتري بدروم قرار دارد. نام قديمي آن Arhialla بوده و براي ورزش Sorf مكان بسيار مناسبي است.
باغلا : داراي يكي از زيباترين گردشگاه و پلاژهاي شبه جزيره است كه در 14 كيلومتري بوردوم واقع شده است و مكان مناسبي براي كمپ مي باشد.
آسپات : نام قديمي آسپات كه در ترانه هاي بسيار نيز آورده شده آسپارتوس( Aspartos ) است . پس از باغلا و در منطقه مرتفع از ساحل دريا ، آثار باقيمانده از تمدنهاي مختلف عصر كلاسيك را مي توان مشاهده نمود.اورتاكنت :
اورتاكنت كه آب درياي معتدل و باغات نارنگي خود شهرت يافته در 14 كيلومتري بدروم قرار داشته و مناسبترين مكان براي مشاهده زندگي روستايي در منطقه بدروم است .Bitez :
در 10 كيلومتري بدروم قرار داشته و با باغات نارنگي كه اراضي بين روستا و دريا را پوشانيده يكي از مناطق بسيار زيبايي است كه رنگ سبز طبيعت و آبي دريا را در كنار هم به تماشا گذاشته است .كارا آوا ( جزيره سياه ) :
اين جزيره كه در 6 كيلومتري بدروم قرار دارد با آب گرم شفابخش خود مشهور است . اين آب از يك غار طبيعي سرازير مي شود و نيز گل حاصله از غار در درمان بسياري از بيماريها موثر مي باشد.آدابغازي ( اكواريوم ) :
بواسطه شفافيت آب آن ، نام آن را آكواريوم گذارده اند . در كناره اين دريا و تا عمق 30 متري مي توان زيبايي هاي كف دريا را با چشم غير مسلح تماشا كرد.