کانال تلگرام اوتانا

مراکز خرید در قبرس شمالی

اگر شما مسافر قبرس هستید و قصد سفر به آنجا را دارید حتما یکی از دغدغه هایتان خرید کردن است. ما امروز به شما کمک می کنیم تا بهترین و معتبرترین مراکز خرید قبرس را بشناسید. با ما همراه باشید.

شما هر جنسی را که بخواهید اعم از خوراکی یا پوشیدنی یا مصرفی، می توانید در فروشگاه های قبرس شمالی آن را پیدا کنید. حتی اگر به دنبال بهترین مارک ها هستید و برند خاصی مد نظر دارید می توانید در قبرس مارک معتبر و اورجینال را پیدا کنید. نیازی هم نیست که به دنبال فروشگاه های بزرگی باشید. انواع نوشیدنی ها برای شما که از ایران سفر می کنید مهیا است که گاهی تا ۲۰ درصد مالیات بر ارزش دارند. سوپر مارکت های زنجیره ای نیز وجود دارند که کالاهای مورد نیاز شما را مهیا کرده اند. فروشگاه مواد غذایی لمار و آسترو از معتبر ترین فروشگاه های مواد غذایی هستند که در قبرس یافت رونمایی شده اند اما بهترین و معتبر ترین فروشگاه ها مربوط به حوزه ی گیرنه و نیوکوزیا هستند.

لباس های کپی یا فیک نیز در قبرس می توانید پیدا کنید اما از مشهورترین و پر فروش ترین فروشگاه ها در قبرس شمالی فروشگاه های زیور آلات و .. می باشند که در جای جای این مکان می توانید آن ها را پیدا کنید. حتی فروشگاه های لباس کودک که رنگارنگ و پر زرق و برق هستند هم در این منطقه فروش خوبی دارد.

فروشگاه های طلا و نقره جات هم در مرکز شهر بسیار پر فروشند و انواع مدل ها و سنگ ها و.. را در این زیور آلات می توانید مشاهده کنید. گفتنیست که می توانید به راحتی با اعتماد کامل قبل از خرید محصولات زیور آلاتی را مورد بررسی و وزن قرار دهید که فریب نخورید.

برای سوغاتی می توانید از فروشگاه های ترکیه ای استفاده کنید. انواع کوسن ها، وسایل دکور منزل، روسری، سفال، ابریشم و… همه برای خرید مهیا هستند. صنایع دستی و سبد بافی ترکی هم در قبرس یافت می شود که حقیقتا با دوام هستند و می توانید به عنوان سوغاتی از آن استفاده کنید.

در عتیقه فروشی ها هم می توانید اجناسی نادر پیدا کنید. اکثر محصولات سنتی قبرس شمالی از سمت کشور ترکیه وارد می شوند.

بازار شمال نیکوزیا

بازار ساگاکی یکی از بازارهایی است که شما می توانید آن را در قبرس پیدا کنید و از محصولات جذاب آن دیدن کنید و خریداری کنید. اگر از خیابان گیرنه و از منطقه سارایونو به سمت خط سبز حرکت کنید این بازار را خواهید یافت . این مرکز اصلی ترین مرکز خرید در نیکوزیاست که می توانید در آن انواع اقلام پوشاک، مارک های مختلف، وسایل برقی و… را مشاهده و خرید کنید. آلات تزیینی هم در این فروشگاه ها پیدا می شوند. این شهر در صد سال اخیر ۲۶ بازار بزرگ بیشتر دارد و شما می توانید انواع وسایل مورد نیاز خود را در هر مرکز خرید پیدا کنید اما به شما توصیه می کنیم تمام موارد مورد نیاز خود را به یک فروشگاه بسنده نکنید.

فروشگاه  ایسکی کادینلار پازاری یا بازار زنان هنوز هم دایر است که نامی ترکی است و مربوط به موارد مورد نیاز خانم ها برای تزیین منزل می باشد.

بازار سرپوشیده ای به نام باندا بولیا نیز از دوره عثمانی تا کنون با قدرت تمام در حال ارائه محصولات لازم به خانواده ها هستند که شامل محصولاتی نظیر گوشت و سبزی جات هستند.  برای رفتن به این محل می توانید از آدرس زیر استفاده کنید

مکان: آسترا سوکاگی

زمان باز بودن فروشگاه :دوشنبه  تا  جمعه ۶ صبح تا سه بعد از ظهر

 البته روز شنبه ها ساعت ۶ تا ۱ بعد از ظهر این فروشگاه باز است.

دو بازار مهم دیگر نیز در این شهر می توانید پیدا کنید که آدرس آن به صورت زیر است

بازار شهری گیرنه در قبرس شمالی

چهارشنبه بازار قبرس این بازار می باشد که در روز های چهارشنبه باز می شود.

آدرس : پشت پایانه اتوبوس رانی.

آسیک کوما پازاری فاماگوستا (بازار فاماگوستا)

این بازار هم به عنوان جمعه بازار در نظر گرفته می شود که هر جمعه باز می باشد

آدرس: بین پایانه اتوبوس رانی و فروشگاه لمار