کانال تلگرام اوتانا

موزه هرميتاژ سنت پترزبورگ

بزرگترين موزه جهان است که در زبان فرانسه به معني جاي خلوت ميباشد.اين موزه در ابتدا کاخ زمستاني تزارها بود که در زمان دختر پطر کبير ساخته شد و بعدها توسط کاترين کبير گسترش يافت و به مرور کلکسيوني از نفيس ترين اشيا جهان و محل نگهداري کلکسيون شخصي کاترين گشت.

موزه هرميتاژ سنت پترزبورگ :

این موزه واقع در سن پترزبورگ روسیه، با ۳ میلیون اثر هنری (که البته همه به طور همزمان نمایش داده نمی‌شوند)، یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان و از قدیمی‌ترین گالری‌های هنری و موزه‌های تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است.

در زمان جنگ جهاني براي درامان ماندن اشيا آنها را به سيبري منتقل کردند و پس از جنگ دوباره آنها را به اينجا برگرداندند.

birds-eye-view-of-the-winter-palace-in-st-petersburgimperial-eagle-on-the-gate-of-the-winter-palace-in-st-petersburg

مجموعه عظیم آرمیتاژ در شش بنا به نمایش گذاشته شده‌است. بنای اصلی کاخ زمستانی نام دارد که در گذشته محل سکونت رسمی تزارهای روسیه بوده‌است. موزه آرمیتاژ شعبه‌هایی بین‌المللی در آمستردام، لندن و لاس وگاس نیز دارد. از جمله هنرمندانی که آثارشان نقاط قوت مجموعه هنر غرب در موزه ارمیتاژ هستند، می‌توان به میکل آنژ، لئوناردو داوینچی، روبنس، ون دایک، رامبراند، رودن، مونه، سزان، ون گوگ، گوگن و پیکاسواشاره کرد.

موزه هرميتاژ سنت پترزبورگ SP2004ssIMG_4945 view-of-the-winter-palace-from-palace-square-in-st-petersburg ambassadors-staircase-at-the-winter-palace-in-st-petersburg hermitage_d07

در زمان لنين در اين مجموعه به روي مردم گشوده شد تا به عنوان موزه از آن استفاده شود.اين موزه عظيم داراي 1057 سالن مختلف و 3000000 اثر است.تخمين زده شده که اگز براي ديدن هر قطعه اين موزه تنها يک دقيقه وقت صرف کنيد 11 سال طول ميکشد تا کل موزه را ببينيد.

Hermitage-Museum-in-Saint-Petersburg-Russia

avatar