کانال تلگرام اوتانا

پل های دیدنی در استانبول

بزرگترين شهر و مهم ترين مرکز اقتصادي ، بازرگاني ، صنعتي ، هنري ، فرهنگي و جهانگردي ترکيه و مرکز استان بزرگ استانبول است . استانبول در طول تاريخ پرجمعيت ترين و مهاجر پذيرترين شهر آسياي صغير بوه است . استانبول از نظر برخورداري از چشم اندازها و مواهب طبيعي از کم نظيرترين نقاط ترکيه و حتي جهان است .

THE GALATA BRIDGE

ISTANBUL , TURKEY

52

پل گالاتا (به ترکی: گالاتا Köprüsü ) یکی از پل های دیدنی در استانبول است که دهانه شاخ طلایی در استانبول، ترکیه است.از پایان قرن 19th به طور خاص، پل در ادبیات ترکی ، تئاتر، شعر و رمان برجسته شده است. شاخ طلایی پل توسط لئوناردو داوینچی در سال 1502 طراحی شده است. یک دهانه تنها بی سابقه ای 240 متر طول و 24 متر پل گسترده ای را برای شاخ طلایی ، که ایجاد تبدیل شده اند طولانی ترین پل در جهان از آن زمان، آن را به حال ساخته شده است. با این حال، طرح بلند پروازانه بود توسط سلطان مورد تایید نیست.

Galata_Bridge_From_Tower

این پل متحرک است که 490 متر طول با دهانه اصلی 80 متر است. عرشه پل 42 متر عرض است و سه خط فضایی و یک راهرو در هر جهت ، در حومه شهر در نزدیکی فرودگاه بین المللی آتاتورک واقع شده است.

Galata-Bridge-40875

_____________________________________________________________________________________________

BOSPHORUS BRIDGE

ISTANBUL , TURKEY

پل های دیدنی در استانبول

یکی از دو پل معلق پوشا تنگه بسفر است ( به ترکی: سلچوک ) در استانبول، ترکیه در نتیجه اتصال اروپا و آسیا

این پل بین ارتکی (در اروپا) و را Beylerbeyi (در آسیا) گسترش می یابد. عرشه آیرودینامیکی آویزان بر روی کابل های فولادی کج و معوج. با عرض عرشه از 33.40 متر

bosphorus_bridge__turkey_6_by_yeterus-d2yq9ma

پل بسفر طولانی ترین پل معلق در جهان و طولانی ترین در خارج از ایالات متحده بود. در حال حاضر، طول پل معلق 22 ، طولانی ترین در جهان است. امروزه، حدود 180000 وسایل نقلیه روزانه در هر دو جهت در حرکت است. این پل در پشت اسکناس ترکیه 1000 لیره از 1978-1986 به تصویر کشیده شده است.

2205201319510615_15_55

پل های دیدنی در استانبول

 _____________________________________________________________________________________________

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اوتانا تراول مجری تخصصی تور استانبول