کانال تلگرام اوتانا

10 جزیره معروف جهان

10 جزیره معروف جهان 10. جزیره مالت (Malta) جزیره مالت بزرگ‌ترین جزیره‌ی تشکیل‌دهنده‌ی مجمع‌الجزایر مالت است که در میانه‌ دریای مدیترانه، جنوب ایتالیا و شمال لیبی قرار دارد. ۹. موریس (Mauritus) جزیره موریس در جنوب غربی اقیانوس هند قرار دارد که همراه با چند جزیره دیگر، جزایر برندون، رودریگوئس و آگالگا، کشور جزیره‌ای موریس را […]

10 جزیره معروف جهان

10. جزیره مالت (Malta)

جزیره مالت بزرگ‌ترین جزیره‌ی تشکیل‌دهنده‌ی مجمع‌الجزایر مالت است که در میانه‌ دریای مدیترانه، جنوب ایتالیا و شمال لیبی قرار دارد.

مالتا 10 جزیره معروف جهان

۹. موریس (Mauritus)

جزیره موریس در جنوب غربی اقیانوس هند قرار دارد که همراه با چند جزیره دیگر، جزایر برندون، رودریگوئس و آگالگا، کشور جزیره‌ای موریس را تشکیل می‌دهند که در سال ۱۵۰۵ توسط پرتغالی‌ها کشف شد.

موریتوس 10 جزیره معروف جهان

۸. باربادوس (Barbados)

کشور باربادوس که تنها از یک جزیره تشکیل شده در میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی و شمال شرق ونزوئلا قرار دارد. این جزیره دارای سنگ‌های سرخ‌رنگ و صخره‌های مرجانی است.

باربادوس 10 جزیره معروف جهان

۷. کاپری (Capri)

کاپری جزیره‌ای کوچک در خلیج ناپلس است که از نظر افسانه شناسی و تاریخی بسیار غنی است. بر اساس افسانه‌ها، در این محل پریان دریایی با خواندن آوازهای دلفریب، ملوانان را به کام مرگ می‌کشاندند.

کاپری 10 جزیره معروف جهان

۶. سیشل (The Seychelles)

مجمع‌الجزایر سیشل که نزدیک به سواحل شرقی قاره‌ی آفریقا قرار دارند، شامل بیش از ۱۰۰ جزیره هستند که برخی از آنها مرجانی و مابقی نیز گرانیتی هستند. جزایر اصلی آن، شامل ماهه(Mahe)، پراسلین(Praslin) و لادیگ(La Digue) هستند.

سیچلس 10 جزیره معروف جهان

۵. جزایر بالئاری (Balearic Islands)

جزایر بالئاری شبه‌جزیره‌ای شامل جزیره‌های مایورکا، مینورکا، ایبیزا، فورمنترا است که در غرب دریای مدیترانه و ساحل شرقی شبه‌جزیره ایبری قرار دارد.

جزایر بالیریک 10 جزیره معروف جهان

۴. سنت بارتز، کارائیب (St. Barths, Caribbean)

جزیره آتشفشانی سنت بارتلمی به نام سنت بارتز شناخته می‌شود. کرستف کلمب اولین اروپایی بود که به این نقطه آمد و نام برادرش بارتالامیو را بر آن گذاشت.

سنت بارتز، کارائیب 10 جزیره معروف جهان

۳. سیسیل (Sicily)

سیسیل بزگ‌ترین جزیره‌ی ایتالیا واقع در دریای مدیترانه است. این جزیره دارای جاذبه‌های معماری و باقیمانده‌هایی از آثار باستانی است که از نظر جذابیت و ارزش با آثار آتن و رم برابری می‌کنند.

سیسیلی 10 جزیره معروف جهان

۲. جزایر یونان (Greek Islands )

یونان دارای بیش از ۶۰۰۰ جزیره می‌باشد که بسیاری از آن‌ها خالی از سکنه می‌باشند. بزرگ‌ترین جزیره آن جزیره کرت نام دارد.

جزایر یونان 10 جزیره معروف جهان

۱. مالدیو (The Maldivs)

مالدیو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند و در در جنوب غربی هند است. پایتخت آن ماله است.

10 جزیره معروف جهان

avatar