/ City in

لیماسول قبرس اروپایی

لیماسول، دومین شهر بزرگ قبرس است که میزبان یکی از شلوغ­ترین بندرها در تجارت ترانزیت مدیترانه و بزرگترین بندر قبرس است. لیماسول به یکی از مهم­ترین مراکز گردشگری، تجاری و خدماتی منطقه تبدیل شده است و، همچنین، به سنت­های فرهنگی دیرپای خود مشهور است و طیف وسیعی از موزه­ها، قلعه­ های قرون­ وسطایی و سایت­های باستان­ شناختی را در خود جای داده است که آماده­ پذیرایی از بازدید کنندگان و گردشگران است.

برای کسانی که از ورزش­ها یا سبک زندگی فضای باز لذت می­برند، این شهر مدیترانه­ ای، که تقریباً در هر سال از 340 روز زیبای آفتابی و شب گرم بهره­مند است، مکانی عالی برای بازدید یا اقامت دائمی است. لیماسول، که در میان دو فرودگاه بین­ المللی واقع شده است و مسافت سواره­ کوتاهی تا دره­ اسرارآمیز گلف کورس فاصله­ دارد، مکانی ایده ­آل و برای سرمایه­ گذاری است.

 لیماسول شهر کنتراست­ها و رنگ­های هیجان­ انگیز، تاریخ و فرهنگی است که با خلق ­وخوی سرزنده­ی مردم قبرس و، البته، روش منحصر­به­ فردشان برای لذت بردن از زندگی که به شکل مثبتی واگیردار است. خیابان­های پرجنب ­وجوش و مغازه هایشان با مردم سرزنده و بشاش هماهنگ است. برای علاقه­ مندان آشنایی بیشتر با تاریخ قبرس، بازدید از قلعه­ لیماسول بهترین جا است که در نزدیکی بندر قدیمی قرار گرفته است. گفته می­شود که ریچارد شیردل در سال 1191 در اینجا با ملکه برنگاریا، از ناوار، ازدواج کرد و تاج ملکگی انگلستان را بر سر او نهاد. این اولین تاجگذاری و ازدواج سلطنتی بود که در خارج از انگلستان برگزار می­شد. در محوطه­ی قلعه، موزه­ دوران قرونوسطای قبرس را خواهید یافت که در آن مجموعه­ ای از سفال­ها و سنگ­ قبرهای جالب در کنار آثار دیگر به نمایش گذارده شده است. همچنین، لیماسول میزبان موزه­ی باستان­شناسی، گالری هنر شهرداری و موزه­ی هنرهای مردمی است که بازتاب رسم و رسوم گذشته­ مردم قبرس است.