تور بدروم

  • کد تور: 1456
  • قیمت از: در حال بروزرسانی
  • قیمت تا: درحال بروزرسانی
  • مدت: بروزرسانی...
  • خدمات تور شامل: در حال بروزرسانی میباشد.

تور بدروم نوروز 95

BODRUM TOUR NOWRUZ 95

*تور بدروم*

بدروم، شهر درخشش آفتاب بر بادبان‌های سفیدِ قایق‌های چوبی. بدروم با آب و هوای معتدلش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای لذت‌بردن از دریای اژه و مدیترانه در تمام فصل‌های سال است.
تابستان‌های گرم و شرجی که مناسب شنا و حمام آفتاب است و زمستان‌ هایی که هوا حداقل تا ١۵ درجه‌ی سانتی‌گراد سرد می‌شود و آب‌ های گرم و آرامش غواصی را امکان‌پذیر می‌کند. ولی بهترین زمان برای سفر، از ماه نوامبر تا آوریل است که شکوفه‌های بادام هم مناظر را دیدنی‌تر کرده باشد.
دسترسی به بدروم علاوه بر فرودگاه بدروم–میلاس از طریق جاده‌هایی که از شهرهای دیگر ترکیه می‌آیند هم میسر است.
بدروم برای خود ترک‌ ها هم شهر تعطیلات است و ترک‌ های زیادی روزهای تعطیل خود را در ویلاها و قایق‌های شخصی ساحلی‌شان در بدروم می‌گذرانند.
فرودگاه تقریباً در ٣۵ کیلومتری شهر واقع شده و تاکسی های سبزرنگ با مبلغی در حدود 10 تا 12 هزار تومان، مسافران را به مرکز شهر می‌رسانند ولی برای گشت و گذار در شهر، راه‌های کم‌هزینه‌تری هست. دولموش‌ها یا همان مینی‌بوس‌های شهری تا ساعت 10 شب توی مسیرهای مشخصی رفت و آمد می‌کنند.
بدروم به شهر قلعه نیز مشهور است. دژ بدروم که قلب شهر و شناخته‌ شده‌ترین جای بدروم است، در حال حاضر موزه‌ای است که قدمت آن به قرون وسطی می‌رسد. مقبره‌ی هالیکارنانوس یکی از عجایب هفت‌ گانه‌ی جهان که در بدروم واقع شده بود، در قرن ١۶ به دست زلزله نابود شد و شوالیه‌های سنت‌ جان که این ناحیه را اشغال کرده بودند، از سنگ‌های مقبره‌ی فروریخته برای ساختن همین دژ استفاده کردند.
هنوز هم سنگ‌های براق و مرمر مقبره، روی دیوارهای این قلعه‌ی عظیم قابل تشخیص هستند. کنار قلعه، موزه‌ی باستان‌شناسی زیر آب را می‌شود پیدا کرد که بقایای کشتی ترکی دفن‌شده زیر آب را در خود جا داده؛ این موزه‌ها به غیر از دوشنبه‌ها، هر روز هفته تا بعدازظهر باز هستند.
در تمام فصل گرم، ساحل زیبای هالیکارناس که در فاصله‌ی قلعه تا مقبره کشیده شده، مناسب شنا و ورزش‌های آبی است.
بیشتر سواحل بدروم شنی است، ولی اگر دیدن ماسه‌های طلایی برای شما لذت‌بخش‌تر است به دو ساحل گومبت یا بارتاکچی بروید.
جاذبه های بدروم:
دژ سنت پیتر
آرامگاه هالی‌کارناسوس
گردش با قایق در خلیج غربی و نزدیک بندرگاه باستانی
مراکز خرید بدروم :
صنایع دستی در بدروم بسیار توسعه یافته است. پوشاک چرم ، بافتنی ها ، منجوق ، زینت آلات نقره ای، سوزن دوزی ها و لوازم دکوری تولیدی در بدروم را می توان از فروشگاه های جاده بین میدان اسکله تا هالیکارناس خریداری کرد. صندلهای بدروم شهرت جهانی دارد.
بازار بدروم :
در بدروم و اطراف آن 6 روز در هفته بازارهای محلی که در آنها از میوه تا خشکبار و بقولی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد عرضه میشود برپا میشود. سه شنبه بازار بدروم را فراموش نکنید. پارچه های 100 درصد دستباف میلاس و رومیزی و پرده و لباس و بافتنی های دکوری تهیه شده از این پارچه ها را می توان از این بازارها خریداری کرد.

 

_____________________________________________________________________________________________

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اوتانا تراول مجری تخصصی تور بدروم نوروز 95